Share this post

Príbeh svadobnej fotografie | Tma v garáži

Vynikajúce svadobné fotografie nemusia vzniknúť len v prostredí úchvatných prírodných scenérií, alebo v atmosférou nabitých historických centrách miest. Niekedy stačí aj úplne banálne miesto bez akejkoľvek osobitej atmosféry. Dôležitá je však kreativita fotografa a v prípade fotky Roba Huttnera aj veľká dávka trpezlivosti.

Pri parkovaní auta v podzemných garážach v centre Bratislavy dostal Robo skvelý nápad, ako využiť vizuálne zjednodušujúce prostredie na vytvorenie intímnej atmosféry osvetlenej iba jedným zdrojom svetla. Problém však bol v tom, že neónky v garáži reagovali na pohyb a tak sa pri fotení musel pohybovať veľmi opatrne, aby nespustil viac svetiel, ako bolo potrebné. Jeden prudší pohyb a razom sa zažalo celé poschodie garáže. Fotenie tiež mohol narušiť príjazd auta, a tak musel pracovať veľmi rýchlo, no zároveň bez prudkých pohybov. Kombinácia na zbláznenie. Ale podarilo sa a vznikla séria síce neplánovaných, ale o to zaujímavejších fotografií. Trpezlivosť ruže (a dobré fotografie) prináša :).

Foto: Robert Huttner
Text: Martin Šveda

Comment (1)

  • Marek Zalibera Reply

    Paci sa mi to prave preto, ze to nie je nejako vyumelkovane miesto na fotenie. Osobne mam rad taketo miesta, len presvedcit o tom klienta je niekedy tazke. Tak dvojnasobna poklona tejto praci.

    6. januára 2016 at 15:34

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *