Martin Krystynek

Martin_Krystynek[bra_dropcaps style=’dropcap2′]M[/bra_dropcaps]artin Krystýnek je fotograf, ktorému nechýba cit pre zachytenie výnimočných okamihov v živote ľudí. Svojím pozorným okom a zmyslom pre fotku zachytí vďaka fotoaparátu jedinečné momenty, a tak ich zvečniť do podoby krásne upravených obrázkov. Fotografiu má v krvi, vďaka svojmu starému otcovi, ktorý mal dlhé roky fotografovanie nielen ako hobby, ale taktiež aj ako živobytie. Vo svojom živote uprednostňuje pozitívne myslenie, dynamiku, úprimnosť a priamočiarosť, čo sa odzrkadľuje aj v jeho tvorbe.

Martin sa profesionálne venuje fotografovaniu od roku 2010, v tomto období pôsobil aj v Južnej Amerike, najmä v Paraguaji. Vybudoval si tam vo fotografii meno, fotil miestne vysoko postavené i vážené osoby, modelky či ľudí zo showbiznisu. Vďaka týmto skúsenostiam sa naučil profesionálne komunikovať so svojimi zákazníkmi. Postupom času vybudoval zo svojho mena značku, ktorá postupne prekračuje hranice nášho štátu čomu sú dôkazom nedávne zahraničné úspechy.

V novembri 2013 bol prijatý do APFSR (Asociácia profesionálnych fotografov SR), ktorá je okrem iného členom v Európskej federácií profesionálnych fotografov – FEP.
Od februára 2014 je držiteľom medzinárodného ocenenia “Európsky fotograf”.
Veľký úspech sa dostavil v júni 2014, kedy dostal titul QEP – (Qualified European Photographer), čo je druhé najvyššie európske ocenenie určené pre profesionálnych fotografov. Titul udeľuje Federácia európskych profesionálnych fotografov (FEP) na základe nominácií členských organizácií zo všetkých krajín Európy.

Jeho práce sa objavili na titulných stránkach viacerých magazínov a časopisov v Paraguaji, Argentíne, v New Yorku, a to hneď 5 mesiacov po sebe. Z týchto skúseností čerpá ešte aj dnes, pri práci doma i v zahraničí. K zákazníkom sa chová vysoko profesionálne, pristupuje k nim individuálne a po konzultácií ponuku prispôsobí, aby bolo všetko podľa predstáv zákazníkov. Obklopuje ho tím šikovných ľudí, ktorí mu pri fotografovaní pomáhajú.

Ocenenia:

QEP – Qualified European Photographer (2014)
Trierenberg Supercircuit 2014 – GOLD AWARD category DANCE
EP – European Photographer (2014)
FOTO V GALERKE 2013 – GOLD, 3x finalista

Samostatné výstavy:
2013 Restaurant Forum Sabbathae
2012 Restaurant Forum Sabbathae

Spoločné výstavy:
2013 Galéria Caraffova väznica Prešov

[bra_highlight style=’highlight1′]WEB[/bra_highlight]  www.martinkrystynek.com
[bra_highlight style=’highlight1′]FACEBOOK[/bra_highlight] www.facebook.com/martinkrystynekphotography
[bra_highlight style=’highlight1′]E-MAIL[/bra_highlight] martin.krystynek@gmail.com

 

[bra_portfolio title=’Úkážka tvorby’ cat_id=’417′ no=’-1′ show_filters=’no’ columns=’3′ shape=” height=” hover=’no_with_pop_up’]